Výstavy

V rámci dne mobility jsme pro vás připravili dvě výstavy, v exteriéru uvidíte výstavu s názvem Spokojení Dánové a v interiéru biografu výstavu Dobré město. Vernisáž obou výstav proběhne v předsálí biografu v 16 hodin.

SPOKOJENÍ DÁNOVÉ

Víme, že pokud chceme řešit městskou mobilitu, pak musíme zahrnovat nejen otázky mobility a dopravní infrastruktury, ale musí se zohledňovat také širší společenské, environmentální a ekonomické aspekty. O tom sice teorie hovoří, ale reálně se stávající plánování městské mobility zabývá primárně otázkami dopravní infrastruktury. Takže pokud začneme hovořit o Dánech, tak nám naskočí automaticky jen jízdní kola a cyklistická infrastruktura. Neptáme se ale, proč vlastně pečují o svůj veřejný prostor a proč rádi mluví o designu ulice. Netušíme, že jejich mentalita nám může pomoci pochopit, že samotné otázky městské mobility jsou jen součástí daleko širší problematiky. A už vůbec by nás nenapadlo, jakou souvislost může mít městská mobilita a lidské štěstí.

DOBRÉ MĚSTO

Výstava se tématicky soustředí na pohyb po městě. Učí nás, že vidíme obvykle jen to, na co zaměříme svoji pozornost. Pokud vidíme jen auta a řidiče, pak i veřejný prostor počítá především s auty. Pokud chceme vidět něco jiného, pak to uvidíme. Je to jen otázka úhlu pohledu. Dánská výstava ukazuje, jak se soustředit na potřeby mobility spíš než na jednotlivé dopravní prostředky.

Máte vzkaz pro organizátory?

*Zadané osobní údaje budou použity výhradně za účelem odpovědi na Vaši zprávu.*

Termín

Úterý 20. listopadu 2018
Vernisáž v 16:00 h

Místo

Biograf Český ráj
17. listopadu 47
506 01 Jičín